Gazipaşa Mah. Yavuz Selim Bulvarı, NO:90, Kat:1, Ortahisar/TRABZON
GSM :0533.4795034 İş :0462.3265953
bilgi@biyoenerjienstitusu.com

BİYOENERJİ

BİYOENERJİ NEDİR?

(İnsandaki Parmak Uçlarında Bulunan enerjinin, Kirlian Fotoğraf tekniği ile çekilmiş görüntüsü) iyoenerji, bilimsel anlamda yaşayan her canlıda bulunan elektromanyetik dalga enerjisidir.Biyoenerji terapisi ise ruhsal, zihinsel ve fiziksel olarak insanın iyileşmesini sağlayan bir şifa tekniğidir. Binlerce yıldır uygulanan bir yöntemdir. Bugün “yeni bilim” de bu uygulamaların bilimsel metotlarını ortaya koyarak elektromanyetik dalgalar/enerji dalgaları üzerinden şifa bulma üzerine çok sayıda araştırmalar yapmaktadır.

Vücut içerisinde devamlı bir titreşim ve düşük voltajlı elektromanyetik akımın etkisiyle, bireysel enerji alanımız ortaya çıkar. İnsan bedeninde sayısı 100 trilyon civarında olan her bir hücre, hücre zarı potansiyeli özelliği ile ortalama 70 mili volt potansiyel elektrik üretmektedir. Bu hücrelerin hepsinin ürettiği elektrikle, insan bedeninde bir elektromanyetik alan oluşur.  Ayrıca vücudumuzda kalp de önemli bir elektromanyetik alan üretir. Beynin oluşturduğu elektromanyetik alan ile karşılaştırıldığında, kalp alanının elektriksel bileşeni yaklaşık 60 kat daha büyüktür ve vücuttaki her bir hücrenin içine yayılmaktadır ve hassas manyetik ölçerler ile bedenden birkaç metre uzakta bile fark edilebilir.

**

BİYOENERJİ UYGULAMALARININ AMACI

Enerji bedenindeki blokajları ortadan kaldırmak ve enerjinin doğal akışını sağlamaktır. Bu şekilde sağlanan denge tamamen doğal olduğu için, insan bedeni üzerinde yan etkisi söz konusu değildir. Biyoenerji terapisti, kozmik bir mercek görevi görür. Kâinatta var olan enerjiyi toplayarak çok yüksek düzeyde yoğunlaştırıp, fiziksel bedene 20-30 santimetre uzaktan bir aktarıcı görevi yaparak iletir. Bunu enerji frekanslarını algılayarak uygun formlara çeviren bir uydu cihazı gibi düşünebiliriz. Televizyonda izlediğimiz yayınların ses ve görüntü dalgaları her yerde olmasına rağmen onu bir anten ve bir alıcıyla toplayıp dönüştürecek bir cihaz olmadan algılamamız mümkün değildir. Biyoenerji terapisti de bir anlamda bu görevi yapar. Enerji, saniyede 300.000 km hızla hareket ettiğinden gerekmesi halinde uzaktan da olsa biyoenerji terapileri yapılabilir.

BİYOENERJİMİZ NEDEN BOZULUR?

Enerji Sistemimizi bozan faktörler:

Olumsuz/negatif duygular-sentetik giysiler, eşyalar-elektro manyetik araçlar-topraktan uzak olmak-hava kirliliği-hormonlu ve genetiği değişmiş yiyecekler-çok durgun veya çok hareketli yaşam-ani şok ve üzüntüler-çevresel faktörler (yaşam alanımızın konumu ve çevremizdekiler)-olumsuz duygu ve düşünceler-Stres-Ayrıca; her gün elektrik enerjisine maruz kalanların vücutlarında bulunan enerji dengesinin zamanla bozulduğu tespit edilmiştir. Cep telefonu, devamlı bilgisayar başında kalmak v.s. enerjimizi en alt seviyelere düşürmektedir.

Bedenlerimiz ve organlarımız, etrafımızdaki enerji dengesine uyum gösterecek şekilde programlanmıştır. Bununla birlikte, yaşadığımız ortam (hava kirliliği, hormonlu gıdalar, zararlı elektromanyetik dalgalar, ozon tabakasının delinmesi vs.) yaşam tarzımız (aşırı stres, dengesiz beslenme, spor yapamama) ve öfke, korku, üzüntü gibi duyguları içimizde bastırmamız, enerji dengemizi ciddi şekilde bozabilmektedir. Vücudumuzdaki enerji dengesini düzeltebilir, yıllardır içimizde birikmiş olan stres, korku, takıntı, üzüntü gibi duyguları ve öfke tepkisini zararsız hale getirebiliriz.

7 ANA HORMON VE ENERJİ NOKTASI (ÇAKRALAR)

Vücudumuzda yüzlerce ama esas olarak 7 ana enerji noktası vardır ve ana çakralarımızın her biri omurga boyunca dizilmiştir. Omurganızı geniş bir enerji yolu olarak düşünebilirsiniz. Çünkü omurilik tüm elektrik sinyallerini vücudumuzun her noktasına taşır ve oradan aldığı sinyalleri ise beyne ve kalbe iletir. Örneğin, bir elektrik hattının üzerinde ana trafolar olduğunu düşünün. Bu trafolardan vücudunuzun enerji mekanizması yönetiliyor. Çakraları dengeli bir kişide bu ana trafolar arasında bağlantı olması gerekir. Bu noktalardan birinin tıkanması zihinsel ve fiziksel rahatsızlıklara neden olur. Çakralar, endokrin sistemiyle – salgı bezleriyle – ve sinir sistemiyle ilişkilidir.

7 Çakra, 7 Endokrin Bezle İlgilidir

1.Endokrin bez: (Taç çarka); Epifiz bezi.

2.Endokrin bez: (Alın çakrası); Hipofiz bezi.

3.Endokrin bez: (Boğaz çakrası); Tiroit ve paratiroit bezi.

4.Endokrin bez: (Kalp çakrası); Timüs bezi.

5.Endokrin bez: (Göbek çakrası-Solar plexüs); Pankreas bezi.

6.Endokrin Bez: (Sakral-çakra); Cinsel salgı bezleri (testis ve yumurtalıklar).

7.Endokrin Bez: (Kök çakra); Böbrek üstü bezleri (Adrenal bez).

BİYOENERJİ TERAPİSİ NASIL YAPILIR?

Biyoenerji terapileri, enerji tıbbına dayanan bilimsel bir yöntemdir ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen tamamlayıcı bir tıp uygulamasıdır.

Biyoenerji uzmanı tarafından uygulanan yöntemde kişiye fiziksel bir temas söz konusu değildir. Biyoenerji seansları, ilk aşamalarda kişinin rahatsızlık hissettiği bölgeye değil, tüm vücuda uygulanır. Hem psikolojik hem de fiziksel rahatsızlığa sahip olan kişilere rahatlıkla uygulanabilen yöntemin kişiye herhangi bir zararı ve yan etkisi bulunmamaktadır.

Biyoenerji seansında neler hissedilir?

Seans yaptıran kişiler seans anında vücutlarında hareketlenmeler, ısınma, soğuma, iğnelenme, nabız atışı, uyuşma, karıncalanma, kan akışının bölge üzerinde artması, canlı parlak ve renkli ışıklar görmesi vs. hissetmektedir, pek çok kişide de seanstan hemen sonra rahatsız olan yerlerinde ağrının geçtiği ani iyileşmeler, eski yıllara dönüşleri gözlemlerken iyileşme hissedebilir. Bazı kişilerse seanstan daha sonraki bir sürede iyileştiklerini bildiriyorlar. Kişilerin önceden beyan etmedikleri diğer rahatsızlıkları da ortadan kalkabilmektedir.

Kaç seans terapi yapılmalı?

Seansların sayısı hastanın şikayetine göre değişir. En az 3 seans önerilmektedir. Bazı problemlerde ilk seansta etki görülebilirken bazı seanslarda etkinin ortaya çıkması için 10’dan fazla seans yapmak gerekebilir. Seanslar arka arkaya olabildiği gibi gün aşırı veya belirlenen aralıklarla da yapılabilir.

Her seans kaç dakika sürer?

Her seans ortalama 15-45 dakika sürer. Bu süre biyoenerji uzmanının çalışmasına ve kişinin algılama ve kabullenme hızına bağlıdır. Herkesin düşüncesi farklı olduğundan vücut enerjisi de buna bağlı olarak farklılıklar gösterir.

UZAKTAN BİYOENERJİ SEANSI YAPILABİLİR Mİ?

(Enerji zaman ve mekân tanımaz, ışığın hızının 300.000 km/sn olduğunu hatırlayın)

Bulunduğunuz yerden ayrılmadan, kendi mekânınızda ve uygun bulduğunuz bir saatte uzmanınızla randevu alarak seanslar yapılır. Bir kere tanıştıktan sonra sonra yüz yüze yapılan uygulamadan farklı olmayan bir seans gerçekleşir. Bulunduğunuz yerden ayrılmadan, kendi mekânınızda ve uygun bulduğunuz bir saatte eş zamanlı olarak biyoenerji terapisi yapılabilir. Uzaktan yapılan biyoenerji seansının süresi ve uygulama şekli ile yüz yüze yapılan biyoenerji uygulamalar ile benzer şekilde sürdürülmekte olup aynı olumlu sonuçları vermektedir.

Yapılan yeni araştırmalara göre de insanlar birbirinden uzak bile olsalar duygular ve düşünceler birbirine aktarılabilmektedir. Gıyaben yapılan dualar da bir enerji çeşidi olarak çalışır ve tesir eder.